Ekşi maya

Günümüz tüketicilerinin çoğu doğal, e-kodu içermeyen hammaddelerle yapılmış geleneksel ürünlere rağbet göstermektedir. Özellikle pişmiş ürünler söz konusu olduğunda, kalite, tat ve tazelik satın alma kararlarında kilit faktörlerdir.

Puratos'un ekşi mayalı miksleri taze, lezzetli ve kaliteli ekmek ürünlerini kolay ve hızlı bir şekilde üretmenizi sağlar. Ürünlerimiz verimliliği artırmak, lezzeti arttırmak ve ürün çeşidi olanaklarını genişletmek için, tüketiciler, fırıncılar ve endüstriyel üreticilere hem tatmin edici, hem de kolaylık sağlayan çözümler sunmaktadır.

Ekşi maya nedir ve ekmekte nasıl kullanılır?

Ekşi maya, un ve sudan oluşan doğal bir bileşendir. Levain, masa madre, lievito naturale veya Sauerteig olarak da bilinen ekşi maya, ekmeğe yapısını ve tadını verir. Maya içindeki mikroorganizmalar mayada bulunan nişastayı ve mineralleri fermente etmek ve ekmek hacmini artırmak için kullanırken, organik moleküller, lezzetler yaratır.

Antik Mısır'da ortaya çıkan ekşi maya yöntemleri ve tarifleri binlerce yıldır nesilden nesile aktarılmıştır. Ortaçağa kadar temel mayalama şekli olarak kalmıştır ve halen bugün popüler bir ekmek yapma seçeneğidir.

Sourdough Bread
Sourdough Brioche

Ekşi maya kullanmanın avantajları nelerdir?

Ekşi maya, ekmek ürünlerinin lezzetini ve besin değerini arttıran doğal bir mayalama biçimi sunmaktadır. Bu sayede doğal malzemelerden yapılan lezzetli, sağlıklı ekmek arayan müşterilerin taleplerini karşılamaktadır. Ekşi maya, aynı zamanda farklı hamur işlerine farklı ürün nitelikleri getirdiğinden fırıncıların ekmeklerde çeşitlilik yaratmasına izin vermektedir.

Puratos olarak, ekmeğin geleceğinin de geçmişinde yattığına inanmaktayız. Yıllar geçtikçe dünya genelinde doğal fermantasyon ve pişirme kültürleri konusunda uzmanlık geliştirdik. Bu bilgiye dayanarak tutarlı kalite, rahatlık ve olağanüstü çeşitlilikte tatlar sağlayan doğal ekşi mayalı Sapore ürün grubumuzu oluşturduk.

Ekşimaya

Ürünler

O-tentic Durum

Ekşi Maya

Ekşi maya teknolojisine dayalı aktif ekmekçilik bileşeni olan O-tentic Durum, kullanımı kolaylığı ve Durum buğdayından gelen doğal içeriğiyle mükemmel lezzette geleneksel ekmeklerin yapımı için yanınızdan ayıramayacağınız çözüm ortağınızdır.

Softgrain Çavdar

Ekşi Maya

Tam taneli ekmek yapmak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Softgrain Çavdar sıvı ekşi hamur içinde pişirilmiş çavdar taneleri sayesinde normal hamurunuzla özel ekmekler yaratma fırsatı sunar.

Sapore Rigoletto

Ekşi Maya

Her türlü beyaz ekmeğinizi hazırlarken kullanacağınız Sapore Rigoletto doğal toz fermente buğday ekşisi, öne çıkan odunsu aromasıyla ekmeğinizin lezzetine lezzet katıyor..

Sapore Othello

Ekşi Maya

Çavdar, buğday ve tahıllı ekmeklerinizi hazırlarken kullanacağınız Sapore Othello doğal toz çavdar ekşisi, öne çıkan malt aromasıyla ekmeğinizin lezzetine lezzet katıyor.

Sapore Salome

Ekşi Maya

Çavdar, buğday ve tahıllı ekmeklerinizi hazırlarken kullanacağınız Sapore Salome doğal sıvı çavdar ekşisinin öne çıkan hafif tatlımsı lezzeti sayesinde ekmeğiniz çok daha lezzetli hale geliyor.

Sapore Aroldo

Ekşi Maya

Çavdar, buğday ve tahıllı ekmeklerinizi hazırlarken kullanacağınız Sapore Aroldo doğal sıvı çavdar ekşisi, ekmeğinizin lezzetine lezzet katıyor.

Softgrain Multigrain

Ekşi Maya

Tam taneli ekmek yapmak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Softgrain Multigrain sıvı ekşi hamur içinde pişirilmiş tahıl taneleri sayesinde normal hamurunuzla özel ekmekler yaratma fırsatı sunar.

Ekmekçilik Merkezi

Belçika'nın St. Vith kentinde bulunan Ekmekçilik Merkezi, müşterilerimize, bilim insanlarına ve Puratos çalışanlarına ekmekçilikte mükemmel tatlar elde etme tutukusunu paylaşmak için özel olanaklar sağlıyor. Ayrıca merkezimiz Ekşimaya Kütüphanesi'ne de ev sahipliği yapıyor.

Keşfet

Hizmetlerimiz

Ekşimaya Kütüphanesi

Belçika'nın Sankt-Vith kentindeki Ekmekçilik Merkezi’mizde yer alan Ekşimaya Kütüphanesi, dünyanın dört bir yanından, her biri kendine özgü özellikleri olan eşsiz bir koleksiyona ev sahipliği ediyor.

Keşfet

Taahhütlerimiz