Hindistan ve Brezilya'da daha iyi bir yaşam için Puratos Okulları

Faaliyet gösterdiğimiz yoksul ülkelerdeki topluluklara yardım etmenin de çok önemli olduğuna inanıyoruz. Güvenilir bir iş ortağı olarak, bu sebeple Hindistan ve Brezilya'da pastacılık ve ekmekçilik üzerine eğitim veren okullar açtık.

Gelişmekte olan birçok ülkede olduğu gibi, pastacılık, ekmekçilik ve çikolata alanında bitmiş ürünlere olan talebin artmasıyla Hindistan'da ve Brezilya'da da tüketici beğenileri gittikçe batılılaşıyor. Süpermarketler, pastaneler, oteller ve yolcu gemileri, sundukları ürün yelpazesini genişletmek istiyor ancak çoğu, vasıflı işçi bulmakta ciddi sıkıntı yaşıyor.

Geleceğin Şefleri

Ekmek, pasta ve çikolata sektöründe gençleri yetiştirmeye karar veren Puratos, biri Brezilya'da biri Hindistan'da olmak üzere iki okula yatırım yaptı. Her iki ülkede de, kurslar öğrencileri temel eğitimin ötesine taşımak ve onlara iyi bir yaşam sağlamak için gerekli pratik eğitimi vermek üzere tasarlandı. Program öğrencilerin staj dönemleri süresince para kazanabileceği çeşitli şirketlerde çalışma olanağı sağlamaktadır. Aynı zamanda bu okullardan mezun olan öğrencilere kendi bünyemizde veya çalıştığımız firmalarda istihdam edinme konusunda da destek olmaya çalışıyoruz

Hindistan ve Brezilya'daki projelerimizde sağladığımız başarıdan yola çıkarak, gelişmekte olan ülkelerin gençleri için pastacılık, ekmekçilik ve çikolata tutkusunu hayata geçiren bu programımızı genişletmeyi planlıyoruz.

Hindistan

İlk okulumuz, Ağustos 2014'te Hindistan'da açıldı. Yoksul bölgelerden gelen 25 öğrenci, programı her yıl takip ediyor. Temel aşçılık eğitimlerinden ekmekçilik, pastacılık ve çikolata alanında daha gelişmiş eğitimlere kadar birçok farklı alanda derslerimiz bulunuyor.

Brezilya

Nisan 2015'te Gol de Letra Vakfı ile işbirliği yaparak, Brezilya'da yoksul bir semt olan Sao Paolo'da benzer bir proje başlattık ve her yıl yaklaşık yirmi öğrencinin atölye çalışmalarına 18 ay süreyle katılma fırsatı buluyor.

Okullarımız hakkında daha fazla bilgi için iletişim sayfamızı ziyaret ediniz.