Brezilya'nın en iyi pasta, çikolata ve unlu mamul konseptleri

Brezilya'yı düşündüğünüzde aklınıza gelen ilk şey unlu mamuller olmayabilir. Ancak sakın yanılgıya düşmeyin. Revaçta olan bu 7 mekân, ekmek, pastacılık veya çikolataya ilgi duyan herkesin Brezilya'yı ziyaret etmesi gerektiğini kanıtlar nitelikte.

Merkezi São Paulo'da yer alan Carlo’s Bakery tüm dünyaca biliniyor. Devasa pastaları ve leziz tatlılarıyla tanınan Bartolo Valastro Jr. (lakabı Buddy), yalnızca talk show sunucusu Oprah Winfrey gibi ünlülerin değil dünyanın dört bir yanındaki binlerce müşterinin de damak tadına hitap ediyor. Çeşitli yemek programlarına katılan ve TLC'deki "Cake Boss" programı ile ilk kez televizyona çıkan Buddy, her bölümde ekibiyle birlikte göz alıcı düğün pastaları ve özel etkinlikler için temalı pastalar yaratmasıyla tanınıyor.

Rio de Janeiro'da yer alan The Slow Bakery'de pişirilen tüm ekmekler doğal maya ve uzun bir olgunlaşma süreciyle üretiliyor. Slow'un ekşi mayalı ekmek üretimi, fırınlama işleminden en az 30 saat önce başlıyor.

Hepsi 150 yıldan daha eski bir maya ile yapılan ekmeklerin bazıları 72 saat boyunca olgunlaştırılıyor. Sonuçta ortaya çıkan artizan ekmek lezzet dolu ve son derece sağlıklı: işletme sahipleri Rafa ve Lud tüm gıdaların böyle olması gerektiğini düşünüyor.

Slow'da ekmek için yalnızca saf buğday kullanılıyor: beyaz ve tam tahıl buğdayına ek olarak kavuzlu buğday ve Horasan buğdayı gibi atalardan kalma bazı tahıllardan oluşan bir karışım.

Brezilya'nın Atlantik yağmur ormanlarının kalbinde yer alan Fazenda Leolindalı çiftçiler, ailenin seçkin Q çikolatası için Samantha Aquim tarafından şahsen seçilen her bir kakao meyvesini elle hasat ediyor.

Samantha'nın çikolata tariflerinde sadece saf kakao, kakao yağı ve bir tutam şeker yer alıyor ve böylece kakao tadının gerçek kimliği ön plana çıkıyor. Her bir Q barın tadı ve göze hitap eden ambalajı, insana çikolatanın tropikal bir meyveden yapıldığını hatırlatıyor. Hiçbir katkı maddesi, renklendirici veya tatlandırıcı içermeyen ve hepsi farklı oranda kakao likörü içeren altı farklı bar çeşidi var.

São Paulo'da beş ayrı yeri olan La Guapa Empanadas, artizan empanada konusunda son derece uzmanlaşmıştır. Burada aklınıza gelebilecek her türlü empanadayı bulabilirsiniz: et, zeytin ve patatesli; yeşil mısır, krem peynir ve taze yeşillikli; ıspanak, brokoli, ricotta ve parmesanlı; karamelize soğan ve eritilmiş peynirli ve daha da şaşırtıcı kombinasyonlar içeren empanadalar.

Brezilyalı Lindolfo ve Elida çifti, gerçek Amerikan kurabiyesinin sırrını öğrenmeye karar verdi ve tekniği Brezilya'ya getirdi. İlk mağazalarını 2005 yılında São Paulo'da açtılar. O günden bu yana Mr. Cheney hızla büyüdü, Brezilya'nın diğer eyaletlerinde yeni mağazalar açtı, lezzet ve tarih dolu gerçek Amerikan tatları ile pek çok hayran kazandı.

Leziz kurabiyelerine ek olarak akçaağaç şuruplu kreplerini, çikolatalı keklerini, elmalı tutalarını, tarçınlı çöreklerini ve çok daha fazlasını tadabilirsiniz.

Üst segmente hitap eden Chocolat du Jour mağazaları, sıcak atmosferi ve kişiselleştirilmiş servisi ile müşterilerine eksiksiz bir duyusal deneyim yaşatıyor. Choco Bar'da özel kahveler, sıcak çikolata ve frappelerin yanı sıra lezzetli toplar ve çikolatalar sunuluyor.

‘Yerel Brezilya lezzeti’ dendiğinde pão de queijo (Brezilya peynirli ekmeği) veya pão francês'ten (Brezilya usulü Fransız ekmeği) bahsetmeden olmaz.

Her ne kadar ismi aksini düşündürse de, pão francês'in kökeni kesinlikle Brezilya'ya ait. İki ekmek de geleneksel birer hamur spesiyali. Pão de queijo, peynirli küçük bir hamur topu ve çoğunlukla atıştırmalık olarak tüketiliyor. Pão francês ise un, tuz, su ve maya ile yapılan, gevrek ve leziz bir fırın ürünü.

En iyi pão de queijo veya pão francês'i mi arıyorsunuz? São Paulo'ya gidin ve günde bin adetten fazla satış yapan Haddock Lobo'yu ziyaret edin.

Puratos'un gözde bir konsept olma yolculuğunuzda size destek sağlamasını ister misiniz? Puratos temsilcinizle iletişime geçin ve bir görüşme ayarlayın.