Klasiklerinizi Yeniden Dizayn Etmek İçin 7 İpucu

Geleneksel olanın popülerliği

Durmadan değişen günümüz dünyasında tüketiciler, geleneksel ve alışılmış olana güveniyorlar. İşte tam da bu yüzden klasikler, fırıncılık sektöründeki popülerliklerini asla kaybetmiyor. Bu durumda bile, tüketicilerin %60'ından fazlası yiyecek alanında gelecekte daha fazla yenilik olmasını bekliyor. Bu da klasiklerinizi bir üst seviyeye taşıyarak onlardan yararlanma zamanınızın geldiğini gösteriyor. İşe bu 7 pratik ipucuna göz atarak başlayabilirsiniz!

Mevsimlerin size sunduklarından faydalanın. Kış mevsiminde, sıradan bir elmalı turta pişirmek yerine, içinde haşlanmış armutların olduğu bir turta veya kışa yakışır, mandalinalı bir pasta yapmayı deneyin.

Müşterilerinize, geçip giden günlerin o nostaljik lezzetlerini yeniden tatma fırsatı vermek için daha az kullanılan ve bir nevi 'unutulmuş' olan meyveleri kullanmak isteyebilirsiniz. Neden tartlarınız için kullandığınız eriklerin yerine ayvayı tercih edip beklenmedik bir lezzet yaratmıyorsunuz? Mevsim meyveleri bolca bulunur ve uygun fiyatlarla satılır. Bu hem sizin hem de müşterilerinizin kârlı çıkacağı bir durum!

Paylaşılabilir yemekler

Her geçen gün daha fazla tüketici yemeklerini paylaşmayı tercih ediyor. Bu, yalnızca başka insanlarla kaynaşmak için harika bir yöntem değil, aynı zamanda daha farklı tatların keyfini çıkarmak için de mükemmel bir fırsat. Örneğin bir dizi malzemeyi bir araya getirerek pişirilen tartoletleri düşünelim. Bu, bir yandan her tartoletin üçgen şeklini ve büyüklüğünü korumasını sağlarken, bir yandan da sınırsız çeşitlilik sunmanıza olanak tanır.

Tüketiciler arzu ettikleri malzemeleri alıp kendi kombinasyonlarını yapabilirler. Tartoletleri istenilen her miktarda, sayısız özel lezzetle satabilirsiniz.

Küçültsek mi biraz?

Pastalarınızın boyutunu küçültmeyi ve popüler klasik tariflerinizin mini versiyonlarını yaratmayı hiç düşündünüz mü? Mesela müşterilerinize mini bir kruvasan veya brioche ikram edin. Bu, daha geniş çapta bir ürün çeşitliliği sunmak ve tüm ürünlerinizi kendinize has bir şekilde sergilemek için ideal bir yoldur. Hatta, seçtiğiniz mini lokmalıklardan oluşan ikram tabakları bile hazırlayabilirsiniz.

Tüketicilerinizden kendi paketlerini oluşturmalarını isteyerek işi daha eğlenceli hale getirebilirsiniz. İşte size harika bir hizmet ve inanılmaz bir kolaylık!

Yerel kahramanları yeniden yaratın

Konu unlu mamuller olunca, her bölgenin kendine ait bir 'yerel kahramanı' vardır. Bu; ABD'de Kırmızı Kadife Kek (Red Velvet Cake), Asya'da Şifon Kek (Chiffon Cake), İngiltere'de ise Havuçlu Kek'tir (Carrot Cake). Bu kahramanlar, zaman içinde dünyayı fethetmiştir. Baştan yaratılarak zorlanmadan yeni ürünlere dönüştürülebilirler. Mesela bir Pembe Kadife Kek yaratabilir veya Şifon Çörek yapabilirsiniz.

Tatlıya karşı tuzlu

Klasik tatlı ürünlerinizi tuzlularıyla değiştirerek müşterilerinizi şaşırtın. Örneğin onlara kahvaltıda, içinde yumurta ve peynir olan bir çörek ikram edin. Veya tuzlu bir tarifinize biraz tatlılık katın. Bir tatlı ekmeği alıp içini çilek ve çikolata ile harmanlayarak tatlı bir öğlen atıştırmalığı yaratın.

Şekil katın

Yaratıcılığınızla ön plana çıkın! Neden donatlar ve simitler hep yuvarlak olmak zorunda olsun ki? Neden kare şeklinde bir makaron veya turta yaratılamasın? Eğer çok tutulan klasiklerinizin tadını değiştirmek konusunda karasız kaldıysanız, o zaman şekillerini değiştirmeyi deneyin. Bir yandan o alışılmış lezzeti korurken, bir yandan da eşsiz ve beklenmedik bir görüntü yaratarak müşterilerinizi şaşırtın. Müşterilerinize üçgen kurabiyeler sunmaya ne dersiniz?

Melez ürünler

Tüketiciler, yeni çeşitlerden, şekillerden ve dokulardan da geleneksel olanlardan aldıkları kadar keyif alırlar. İşte melez ürünlerin popülerliği tam da burada ortaya çıkıyor: Yakından tanınan klasiklerin farklı kombinasyonları ile yaratılmış yeni tarifler. Kek ile birleştirilmiş bir kruvasan mı? İşte karşınızda kekruvasan! Tüm melez ürünleri keşfedin.

Puratos'un ürünlerinizi yeniden dizayn etmesine nasıl yardımcı olabileceğini mi merak ediyorsunuz? Lütfen  Puratos temsilcinizle iletişime geçin.

İletişim

Ürünlerimiz ve iş süreçlerinize uygun çözümlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

İletişim

Hizmetlerimiz

Puratos, dünya çapında pastacılık, ekmekçilik ve çikolata sektörlerine kaliteli ürünler ve çözümler sunar.

Daha fazla bilgi