Sağlığı ön plana çıkaran 3 konsept

Sağlıklı gıda: Bazılarına güle güle, bazılarına merhaba

Tüketiciler, her şeyden önce sağlıklı bir hayat sürdürmek istiyorlar. Bir yandan tüketicilerin sağlıkla ilgili beklentileri yükselmeye devam ederken gıdalar da sağlıklı yaşam tarzında önemli bir rol oynamaya devam ediyor.

Taste Tomorrow tarafından yapılan en son ankette de bu durumu ortaya koyar nitelikteydi. Bu anket, sağlığın artık sadece "zararlı" olarak nitelendirilen yiyeceklerin sofradan kaldırılması ile değil, aynı zamanda sağlığı arttıran yiyeceklerin masamıza eklenmesi ile ilgili olduğunu gösterdi. Aşağıda tanımlanan üç yenilikçi konsept, sağlık trendiyle mükemmel bir uyum içindedir.

Taste Tomorrow, fırın, pastane ve çikolata ürünlerine ilişkin dünyanın en büyük tüketici anketidir. 40 ülkede 17.000'den fazla tüketiciden veri toplayarak müşterilerin ihtiyaçlarına ve beklentilerine dair önemli fikirler sunar. Yapılan en son anket, tüketicilerin sağlıklı gıdalara dair beklentilerinin her geçen gün arttığını göstermektedir. 2019 yılında bu durum, yalnızca kalori alımı ve yağ, şeker ya da tuz gibi "zararlı" gıdaların beslenme alışkanlıklarından çıkarılması ile ilgili değildir. Aynı zamanda, sağlığa faydalı olan (lif, tam tahıllar ve proteinler gibi) ve doğadan geldiği haliyle daha fazla gıdanın (tahıllar ve tohumlar, kakao, sert kabuklu meyveler, sebzeler, çiçek özleri ve süper meyveler gibi) soframıza eklenmesi ile de ilgilidir.

Aşağıdaki üç yenilikçi konsept, müşterilerin sağlıklı gıda ihtiyacını oldukça başarılı bir şekilde karşılamaktadır:

Foodmaestro, müşterilerin "Bunu yiyebilir miyim?" gibi basit bir soruyu yanıtlamalarına yardımcı olmak üzere kurulmuştur. Bu ödüllü platform, etiketin üstündeki bilgilerle herkes tarafından okunup anlaşılabilecek bilgiler veren klinik sağlık ve refah verilerini bir araya getirir. Alerjileri veya intoleransları olan ya da özel bir diyet uygulayan kişiler, cep telefonlarındaki Foodmaestro uygulamasını kullanarak bir ürünü yemelerinin onlar için güvenli olup olmadığını anında kontrol edebilirler. Ürün barkodunu tarayabilir veya belirli bir ürün için uygulamada arama yapabilirler. Bu platformun kurucusu, oğlu yediği bir şeyden dolayı şiddetli bir anafilaktik şok geçirdikten sonra bu uygulamayı geliştirmiştir.

Brightseed, modern diyetin, bir kronik hastalık sebebinden bir sağlık kaynağına dönüştürülebileceğine inanmaktadır. Nasıl mı? Sağlığı ve zindeliği arttıran bitkisel, besleyici bileşikleri bulup onları günlük gıda ürünlerine yedirerek. Brightseed, bu biyoaktif bileşikleri keşfetmek ve eski haline getirmek için Forager adı verilen özel bir teknoloji geliştirmiştir. Brightseed'in ilk keşfi, metabolizmamızı dengelemeye yardımcı olan etkili bir bitkisel bileşiktir. Bu biyoaktif bileşik, yetersiz beslenme sonucunda vücutta biriken zehirli yağların zararlı etkilerine karşı koruma sağlar.

Miyoko's, tüketicileri lezzetten taviz vermeden vegan süt ürünlerine yönelmeleri konusunda teşvik ederek gezegenimizi korumayı kendine görev edinmiştir. Burada, %100 süt ürünü katkısız peynir, yağ ve başka organik şekerlemeler, sert kabuklu yemişler gibi gerçek gıdalar, baklagiller ve diğer bitkisel gıdalar üretilir. Geleneksel mandıra kültürleri, asırlık peynir yapma teknikleri ve modern teknoloji kullanılarak üretilen Miyoko's ürünleri, gerçek gıdanın yeni ve heyecan verici şekillerde yeniden keşfedildiği gıda inovasyonunun geleceğine yön vermektedir.

Taste Tomorrow'un sonuçları açıktır: Tüketicilerin sağlıklı gıdaya ulaşma isteği her geçen gün artmaktadır. Siz de Sağlık trendini denemek ister misiniz? Bu beş vegan yemek konseptinden ilham alabilir veya hem sağlıklı hem de lezzetli bu Pancarlı Elma Tatlısı tarifini deneyebilirsiniz.

İletişim

Ürünlerimiz ve iş süreçlerinize uygun çözümlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

İletişim

Hizmetlerimiz

Puratos, dünya çapında pastacılık, ekmekçilik ve çikolata sektörlerine kaliteli ürünler ve çözümler sunar.

Daha fazla bilgi