Türkiye'den heyecan verici 6 konsept

Fırıncılık, pastacılık ve çikolataya dair

Türkiye'de unlu mamuller denilince aklınıza ilk olarak baklava gelebilir. Dünyadaki en iyi baklava bu ülkede satılıyor desek yalan olmaz. Ama Türkiye'de bundan çok daha fazlası var. Fırıncılık, pastacılık ve çikolataya dair inanılmaz derecede heyecan verici 6 Türk konseptini keşfedin.

Baylan

Baylan İstanbul'un en eski pastanelerinden biri. 1923 yılından beri birbirinden lezzetli kekler, pastalar ve çikolatalar bu pastanede satılıyor. 96 yıl sonra bile Baylan, özel tarifleri olan ve taze krema ile gerçek tereyağı kullanılarak yapılan ev yapımı çikolataları ile çikolata severlerin gönlünü çalmaya devam ediyor. Pasta ve çikolata severlerin uğrak yeri olmasının yanı sıra, leziz yemekler de sunuyor. Ünlü Fransız şef Alain Ducasse tarafından tasarlanmış bir menüsü bulunuyor.

Karaköy Güllüoğlu

Karaköy Güllüoğlu Pastanesi baklavasıyla meşhurdur. Kimsenin baklavanın ne olduğunu bile bilmediği 1820 yılından beri burada baklava yapılır. Bugün oldukça popüler olan Karaköy Güllüoğlu baklavasının Türkiye'nin en iyi baklavası olduğu söylenir! Antep fıstıklısından tutun cevizlisine, çikolatalısına ve fındıklısına kadar kendine has tatları ve farklı şekilleriyle, çeşit çeşit baklavaları mevcuttur

Marie Antoinette Chocolatier

İstanbul'un en iyi çikolata dükkanları arasında sayılan Marie Antoinette Chocolatier, Fransa kraliçesi Marie Antoinette'ten esinlenmiş lezzetli, zarif ve ev yapımı "özel tasarım çikolatalar" satıyor.

Asuman

Asuman'ın mutfağından yalnızca enfes ev yapımı çikolatalar çıkıyor. Çeşit çeşit pralinler, çikolatalı şekerlemeler, kalıp veya parça çikolatalar, rocher'ler, hurmalı şekerler ve çikolatalı kurabiyelerin hepsi en yüksek kalitede sizinle buluşuyor. Eldivenlerinizi giyip Asuman çikolatalarıyla dolu hayalinizdeki çikolata kutusunu yaratabilir veya -maalesef sadece Türkiye'de yaşayanlara özel olarak- internetten alışveriş yapabilirsiniz. Bir gün yolunuz Asuman'a düşerse harika çikolatalı tatlılarından birini denemeyi asla unutmayın.

Grandma

Büyükannelerimizin taş fırınlarından esinlenen bu modern fırın ve kafe, unlu mamüllerini ve lezzetli ikramlarını margarin yerine gerçek tereyağı kullanarak ve herhangi bir katkı maddesi ya da yapay aromalar eklemeden "büyükanne tarzında" pişiriyor. Kruvasanlar, çörekler, simitler, donatlar, ev yapımı reçeller ve on yıllık maya ile pişirilmiş geleneksel ekşi mayalı ekmeklerin tadına bakmak isterseniz Grandma'ya mutlaka uğrayın.

Bröd

15 kişilik müşteri kapasitesine sahip olan bu küçük fırıncı dükkanı binbir çeşit ekşi mayalı ekmek, tost ekmeği ve sandviç satıyor. Bröd; buğday, tam buğday veya çavdar ununu su, deniz tuzu ve doğal ekşi maya ile bir araya getirerek tüm ekmeklerini kendi üretiyor. Saf un içeren doğal fermantasyon işlemi sonrasında başlayan hazırlık sürecinde yaklaşık 44 saat emek veriliyor. Bröd'te ekmeğin yanı sıra pastalar, kurabiyeler, glutensiz ve şekersiz vegan ürünler gibi diğer birçok unlu mamul de satılıyor.

Türkiye'nin fırıncılık, pastane ve çikolata konusundaki heyecan verici konseptleri size ilham mı verdi? Puratos'un konseptinize destek sağlamasını ister misiniz? Puratos temsilcinizle iletişime geçin.

İletişim

Ürünlerimiz ve iş süreçlerinize uygun çözümlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

İletişim

Hizmetlerimiz

Puratos, dünya çapında pastacılık, ekmekçilik ve çikolata sektörlerine kaliteli ürünler ve çözümler sunar.

Daha fazla bilgi