Yalın etiket çözümleri

Tüketiciler yiyeceklerinin içeriklerini bilmek isterler. Bu nedenle, ürün etiketine daha fazla dikkat ediyorlar. Tüketiciler, çoğunlukla doğal bileşenli, bildikleri ve anladıkları içerik adlarıyla, kısa, temiz ve net etiketli ürünleri tercih ediyorlar.

Yalın etiketler

Yalın etiket, endüstride kullanılan ancak mevzuatta tanımının mevcut olmadığı yaygın kabul gören bir terimdir. Yalın etiketli ürünler bazı içeriklerin (örneğin hiçbir katkı maddesi, koruyucu yoktur, yapay renklendirici yoktur, suni aroma yoktur ...) çıkartılması veya azaltılmasıyla sağlanıyor.

Ortak düşünceye göre, yalın etiketli bir ürün, içerik bileşenlerinin kısa ve net bir listesinden oluşmalıdır. Ülkeler ve bölgeler arasında kamuoyunun fikri farklılıklar göstermekte ve sürekli gelişmektedir. Bununla birlikte yalın etiket değişkenlik gösteren bir hedeftir. Puratos’da biz yalınlaştırılmış etiketin devam niteliği olan bir süreç olduğunu düşünüyoruz.

İçerik sinerjileri

Puratos olarak fırıncılık, pastacılık ve çikolata malzemeleri konusunda uzman bir firmayız. Tüm malzemeler arasındaki etkileşimi anladığımız için, müşterilerimizin bitmiş ürünleri için daha kısa ve daha net içerik listesi oluşturmalarına yardımcı oluyoruz. Örneğin dolgulu bir keki ele alalım. Tüm ürünlerin içeriklerini sunuyoruz; miks içeriğinin yanısıra dolgu ve dekorasyon içeriklerini de... Farklı içerikler arasında sinerji arayışıyla, etiket üzerinde belirtilen toplam içerik sayısını azaltabileceğimizi garanti ediyoruz.

Mümkün olduğunca katkısız çözümler

Puratos, yıllardır başarılı olan ürünlerden oluşan büyük bir mirasa sahiptir. En iyi ekmek geliştirici olarak bilinen S500 gibi. Bu ürünlerimiz için katkısız etiket alternatifleri sunuyoruz. Bununla birlikte, her yeni ürünümüz baştan mümkün olduğunca katkısız olacak şekilde formüle ediliyor.

Daha fazla bilgi için

Puratos’un yalınlaştırılmış etiket çözümleriyle sunduğu ürünler konusuda size nasıl yardımcı olabileceğini öğrenmek mi istiyorsunuz?