Yaban Mersinli Red Velvet Pasta

İçindekiler

Hazırlanışı

Kekin hazırlanışı
  1. Bütün malzemler mikserde 30 saniye yavaş 3 dk orta devirde palet yardımıyla karıştırılır. İstenilen boyutta çemberlere %50 doldurulur.
  2.  180° C lik fırında 35-40 dakika pişirilir. Soğuduktan sonra kekler 3 eşit pata ayrılır.

İç krema hazırlanışı
  1. Festipak, tereyağ ve Tegral Makaron ocakta 80°C'ye kadar karıştırılarak pişirilir. Ocaktan alınır, 60 °C'ye düşürülür ve Belcolade çikolatası eklenir.
  2. +5 dolapta soğutulur, daha sonra mikserde çırpma teli yardımıyla orta devirde 1dk homojenize edilir. Chantypak sıvı olarak eklenir. İstenilen kıvam elde edilince mikser kapatılır.

Kaplama sosu hazırlanışı
  1. Bütün malzemeler bir kapta karıştırılır, mikrodalga veya benmari usulü 35-40°C'ye kadar ısıtılır. Donmuş pasta kaplanır.

Yapılışı
  1. İstenilen silikonun içerisine hazırlanan kremadan torba yardımıyla sıkılır, hazırlanan kekin 1. patı konulur. Topfil Yaban Mersini torba yardımıyla kekin üzerine dairesel şekilde sıkılır, tekrar krema ilave edilir. 2. kek kapatılır tekrar Topfil Yaban Mersini dairesel şekilde sıkılır. Tekrar kremayla kapatılır. 3. kek de kapatılır.
  2. Derin dondurucuda 4-5 saat bekletilir.

Dekorasyon
  1. Belcolade çikolata 40-45 °C benmari veya mikrodalgada eritilir. 28-29 °C'de karıştırılarak veya temperlenerek soğutulur.
  2. Asort kağıtı iki tepsinin arka kısmına 1'er adet bantla yapıştırılır. İstenilen dereceye gelen Belcolade çikolatasından bir miktar alınır. 1. asort tepsinin ortasına konulur. 2. tepsinin üzerine yapıştırılır. Aynı şekilde kaldırılır, kaldırıldıgı gibi rafta donması beklenir, donduktan sonra istenilen boyuttaki çemberle ısıtılır ve kesilir.
  3. Ambiante 4 ve 7 °C deki dolaptan alınır 1 dk yavaş 2 dk hızlı devirde sonra tekrar 3 dk orta devirde çırpılır. İsteğe göre dekore edilir

Yaban mersinli Red velvet Pasta...

Zorluk derecesi:  

Keşfet

Tüm ilgili reçeteleri listele