Şeflere ilham veren Netflix içerikleri

Fırıncılar, pasta şefleri ve çikolatacılar için Netflix'in en iyileri

Yiyeceklerle ilgili filmler ve televizyon programları son dönemlerde oldukça revaçta. Netflix gibi isteğe bağlı popüler hizmetler izleyicilere, yiyecekle alakalı bir dizi film ve program sunuyor. Tabi ki özellikle fırıncıların, pasta şeflerinin ve çikolatacıların dikkatini çekecek bazı programlar da var! İşte onların ihtiyaçlarına özel tasarlanmış programlar.

Pasta şeflerinin ilgisini çekecek programlar

  • Chef’s Table. Chef’s Table dördüncü sezonunu tamamen pastacılığa ayırmış bir program. Birinci bölüm fırıncılık kurallarını tersine çeviren ekmek ve pasta dükkanı Milk Bar'ın aşçısı ve kurucusu olan tatlı düşkünü, çılgın Christina Tosi'yi konu alıyor. Diğer bölümlerde de ağız sulandıran pastaları ve ekmekleri izlemek mümkün.
  • Nailed It! Fırıncılık konusunda pek de işinin ehli olmayan amatör fırıncılar başyapıtların yenilebilir kopyalarını yaratmak için ellerinden geleni yapıyor. Tüm bu emekler 10.000 dolarlık ödül için veriliyor. Mücadelenin her aşamasında adaylar, örnek bir unlu mamulün bir kopyasını yaratmak zorundalar. Tek bir sorun var; işler hiç de planladıkları gibi gitmiyor ve bu amatör fırıncılar görüp görebileceğiniz en gülünç pastaları hazırlıyor.
  • Zumbo'nun Tatlı Atölyesi. Bu amatör fırıncılar, tıpkı pasta şefi Adriano Zumbo gibi büyülü tatlılar yapmaya çalışıyor. Zamana karşı yarışan adaylar bir sonraki "Willy Wonka" olmak ve 100.000 dolarlık ödülü kazanmak için kıyasıya mücadele ediyor.

Fırıncılar için ilham verici programlar

  • Cooked. Bu belgeselde yazar ve gazeteci Michael Pollan'ın, insanlığın yiyecekle olan ilişkisinin başlangıcına dair arayışına şahit oluyoruz. Sezon birer saat süren, doğanın elementlerine göre sınıflandırılmış ve ustaca çekilmiş bölümlerden oluşuyor. "Hava" bölümü, ekmeğe ayrılmış. Dünyanın dört bir yanından fırıncılar karşımıza çıkıyor ve tahıl tutkularını paylaşıyor.
  • Martha Bakes. Martha Stewart'ın Netflix'te kendine özel bir fırıncılık programı var ve bu programın üçüncü bölümünü tamamen hamura ayrılmış. Daha ilk dakikalarda doğru yere geldiğinizi anlıyorsunuz. Son derece leziz görünen çeşit çeşit unlu mamuller ile karşılaşıyorsunuz. Pizzalardan, pretzellerden ve elmalı turtalardan bahsediyoruz. Martha, bu enfes yiyeceklerden her biri programa Nick Malgieri gibi uzmanları davet ediyor ve uzman size tarifi nasıl uygulayacağınızı gösteriyor.

Çikolatacıların mutlaka izlemesi gerekenler

  • Charlie'nin Çikolata Fabrikası. Klasik bir hikayeyi alın ve bu hikayeye Tim Burton'ın yaratıcılığını ekleyin. İşte size inanılmaz bir film. Çikolataya duyduğunuz ilgiyi tetikleyen Gen Wilder'ın orijinal filmi olsun ya da olmasın, yeniden çevrilen bu film her yaşta insanın mutlaka izlemesi gereken bir eser. Tatlıya düşkün herkesin, özellikle de çikolatacıların çok seveceği bir kurgu.
  • Chef’s Table. 4. sezonun dördüncü bölümünde şef Will Goldfarb ile tanışıyoruz. Bu Amerikalı şef biraz huzur ve dinginlik arayışı ile Bali'ye gidiyor ve burada Room 4 Desserts adında bir restoran açıyor. Evet, doğru tahmin; bu restoranda yalnızca tatlı servis ediliyor. Tabi ki sadece taze ve yerel içerikler ile hazırlanmış tatlılar. Will bize Bali'ye özgü taze kakao çekirdeklerini nasıl kullandığını ve bunlardan nasıl yaratıcı ve muhteşem tatlılar yaptığını gösteriyor. Bu ustaca çekilmiş ve ilham verici bölümü herkese tavsiye etmeden geçmek olmaz.

İletişim

Ürünlerimiz ve iş süreçlerinize uygun çözümlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

İletişim

Hizmetlerimiz

Puratos, dünya çapında pastacılık, ekmekçilik ve çikolata sektörlerine kaliteli ürünler ve çözümler sunar.

Daha fazla bilgi