Meksika'nın olağanüstü unlu mamul konseptleri

Meksika: Maya ve Aztek (çikolatanın mucitleri) uygarlıklarının beşiği, burrito, taco ve nacho'nun ana vatanı. Tabii, Meksika'nın başarılı olduğu unlu mamuller yukarıda saydıklarımızla sınırlı değil. Ekmek, pastacılık ve çikolataya düşkün insanların seyahat listelerine Meksika'yı da eklemeleri gerektiğini kanıtlayan 6 konsepti keşfedin.

Juárez'deki bu popüler fırın, el yapımı ekmeklerden oluşan geniş ürün yelpazesine ek olarak tatlı ve tuzlu hamur işleri konusunda da çok sayıda seçenek sunuyor. Kıtır kıtır elmalı turtaları, limonlu gevrek ricotta çörekleri ve mevsimsel panettone ekmekleri insanın ağzını sulandırıyor. Panadería Rosetta sade içerikli ürünlerinin yanı sıra sosis ve chimichurri'li veya kurutulmuş domates ve siyah zeytinli çörekler gibi daha karmaşık tatlara sahip ürünler de satıyor. Vegan yemekler ve tipik Meksika ürünleri için de burayı tercih edebilirsiniz.

Peace of Cake

Tamamıyla vegan ürünler satan bu fırın, yavru köpekler de dâhil olmak üzere herkes için cupcake satıyor! Menülerindeki birbirinden güzel cupcake'lerin hepsi veganlara uygun ve özel beslenme gereksinimi olanlara uygun seçenekler de mevcut: şekersiz, glutensiz, soyasız ve fındıksız.

Peace of Cake'te her zaman tüketicilerin sağlıklı ve dengeli beslenmesi için çaba gösteriyorlar. En iyi ürünleri üretebilmek için en iyi malzemeleri kullanıyorlar: malzemeler çoğunlukla yerel, organik ve mevsimlik, çevre dostu ve hayvanlar üzerinde denenmemiş.

Catamundi Bakery

Bu fırın ve gurme market, dünya mutfağından lezzetler içeren restoranı aracılığıyla ziyaretçilerine enfes bir gastronomik deneyim yaşatırken catering hizmeti ile restoranlarında sundukları eşsiz gastronomik deneyimi her türlü etkinliğe taşıyabiliyor.

Mağazalarında şaraplar, reçel ve marmelat gibi gıda ile ilgili hediyeler, çikolatalı kek kutuları, s'more, çikolata, matcha severlere özel hediyeler ve çeşitli likörler içeren hediye setleri bulunuyor.

La Bohême

Aynı anda fırın, pastane, bistro ve artizan bir Fransız kafeteryası görevi gören bu mekân, her bir lokmada müşterilerini Fransa'nın en sembolik noktalarına taşımayı amaçlıyor. Yalnızca taze, mevsimi gelmiş ürünlerin ve geleneksel tariflerin kullanıldığı işletmede, sonu gelmeyen tat, renk, doku ve sunum yelpazesi Meksikalıların en iyi Fransız fırın ürünlerini ve ince hamur işlerini keşfetmesine yardımcı olmak istiyor.

Artizan ekmekleri, sanat eseri niteliğindeki pastaları ve yenilikçi yemekler ile Fransa-Meksika akımlarını ziyaretçilere ulaştıran bistroları sayesinde bunu başardıklarını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Suc’relle

Çikolatanın doğum yerinin Meksika olduğunu unutmayan genç girişimciler, müşterilerine en yüksek kalitede benzersiz bir deneyim yaşatmak amacıyla Suc’relle adında bir mağaza açtı. Suc’relle doğal ürünler ve yüksek kaliteli malzemeler kullanılarak yapılan harika el yapımı gurme çikolata çeşitlerini ziyaretçilerin beğenisine sunuyor. Bunu yaparken de kendi toplumlarının büyümesini teşvik etmek ve başkalarına yardımcı olmak amacıyla her zaman yerel tedarikçilerle çalışmaya gayret ediyorlar.

Le Macaron Boutique

Üstün kaliteli bu pastane makaron, gurme pasta ve lüks hamur işlerine odaklanıyor. Meksika Cumhuriyeti'nde 40'tan fazla mağazası bulunan Le Macaron oldukça popüler bir konsept.

Aşçılık kariyerine Le Cordon Blue'da başlayan şef Natalia Morales, makaronları kusursuzlaştırma konusunda uzmanlaşmak için Paris'e gitti ve Pierre Herme'den en gelişmiş çikolata tekniklerini öğrendi.

Le Macaron'da her daim menüde bulunan makaronlar dışında, bazen tavşan veya tek boynuzlu at gibi benzersiz şekillere sahip olan özel gün temalı makaronlar bulabilir ve kişiselleştirilmiş favorilerinizi sipariş edebilirsiniz.

Puratos'un işlerinizi geliştirmek için size nasıl yardımcı olabileceğini merak ediyorsanız Puratos temsilcinizle iletişime geçin.