Mutlu olmanın sırrı mutlu bir bağırsakta saklı! Bağırsak sağlığının önemi konusunda artan farkındalık sayesinde, lezzetli ve her bütçeye uygun bağırsak dostu gıdalara olan talep artıyor.

İnsan bağırsağı florasının 100 trilyondan fazla mikroorganizmaya ev sahipliği yaptığını biliyor muydunuz?

Ve bu mikroorganizmaların hepsini mutlu etmek gerekiyor.

Nasıl mı? Hadi öğrenelim!

Tükettiğimiz gıdalar sağlığımızı büyük ölçüde etkiler. Ekmek günlük beslenme rutinimizin temel bir parçasıdır, dolayısıyla ekmeği bağırsak dostu beslenme programımıza dahil edebiliriz. Ekmekçilik çözümlerimiz arasında bulunan tarif ve malzemelerle bağırsak sağlığınız için gereken besin değerlerini karşılayabilecek ekmekler yapabilirsiniz. Ekmeğin içeriğindeki lifler, bağırsaklarda halihazırda bulunan faydalı bakterileri besleyerek gelişmelerini sağlar ve tüm vücuda ve zihne sağlık taşırlar.

Ekmek her ne kadar sadeliği ifade etse de, “Mutlu Sindirim” ekmeklerini yapmak, öğrenilmesi gereken bir sanat ve ustalaşılması gereken bir bilim niteliğindedir. Puratos olarak, 100 yılı aşkın ekmekçilik tecrübemizle keşfetmeye, yeni fikirler üretmeye ve ekmekçilere bağırsak sağlığına faydalı, dayanılmaz lezzette ekmekler üretebilmeleri için çözümler sunmaya hiçbir zaman ara vermedik. 

Ekmeğinizde yatan sağlığı ortaya çıkarmak için yüzyıllık tecrübemize güvenin. Bağırsaklarınızın sağlığı adına!

Mutlu Sindirim inovasyonu ile ilgili daha fazla bilgi için