Beslenme yaklaşımımız

Yiyeceklerin üretilme şekli hem insanların sağlığını hem de gezegenimizi etkiler. Bu nedenle, en başından beri Sağlık ve İyilik, Puratos'un araştırma ve geliştirme faaliyetlerinin odak noktası olmuştur. 

Lezzet, doku, kalite veya güvenlikten ödün vermeden mümkün olan en besleyici ve sağlıklı ürünleri sizlere sunmayı amaçlıyoruz. Bilimin ışığında, daha iyi ve daha sağlıklı olmak için ürün yelpazemizi sürekli geliştiriyoruz. Ürünlerimizde meyve, lif ve tam tahıl gibi güçlü içeriklere daha çok yer verirken tuz, bazı yağlar ve şekerleri de azaltmak için çalışıyoruz. 

Ayrıca, Puratos'un tescilli araştırma programı Yarının Tatları, küresel ve yerel tüketici davranışları, tutumları ve seçimleri hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olmamızı sağlar. Bunu göz önünde bulundurarak, şeffaflık veya bitki bazlı alternatiflere yönelik tüketici ihtiyaçlarını karşılamak için doğru ürün yelpazesini sunuyoruz. 

Puratos'ta İyilik & Sağlık

Sağlık ve İyilik yaklaşımımız, 10 yapı taşı üzerine oturtulmuştur.

TAHILLAR ve tohumlar

Ürünlerimizdeki tahıl ve tohum miktarını artırıyoruz. Buna ek olarak, tahıl, tam tahıl ve tohum açısından zengin unlu mamullerin tüketimini artırmak adına tam tahıllı çeşitlerin kullanımını teşvik ediyoruz. Böylece, dünyanın dört bir yanındaki tüketicilerin önerilen günlük lif alımı hedeflerine ulaşmalarına yardımcı oluyoruz.

ŞEKERİ azaltma

Puratos, şekeri azaltılmış pastane ve çikolata ürünleri yelpazesiyle şeker tüketimini azaltmaya katkı sağlıyor. Ayrıca, şeker içeriğini azaltmak amacıyla mevcut tarifleri de yeniden yaratıyoruz. Şekeri çıkarma, azaltma ve/veya başka bir içerikle değiştirme işlemi ne ürünün tadından ne de dokusundan ödün vermelidir.

Daha fazla MEYVE

Dolgulardaki meyve içeriğini veya son uygulamadaki meyve dolgusunu mümkün olduğunca artırıyoruz.

YAĞ oranını azaltma

Özellikle besleyiciliği düşük olan yağları ürünlerimizden çıkarmayı veya azaltmayı ya da bunları besleyiciliği yüksek yağlarla değiştirmeyi amaçlıyoruz. Ayrıca trans yağ asitlerini ürünlerimizden çıkarmaya ve onları daha sağlıklı yağ kaynaklarıyla değiştirmeye odaklanıyoruz.

TUZU azaltma

Tüketicilerin, Dünya Sağlık Örgütü tarafından verilen günlük 5 gr tuz alımı tavsiyesine uymalarına yardımcı olmak adına unlu mamullerdeki tuz miktarını azaltan çözümler sunuyoruz.

YALIN etiket çözümleri

Her gün daha fazla tüketici, katkı maddeleri, yapay renkler ve tatlandırıcılar gibi istenmeyen içeriklerin azaltılmasını istiyor. Puratos, bitmiş ürünler için yalın/yalınlaştırılmış etiket alternatifleri sunarak ürünlerde daha kısa, daha net ve daha yalın içerik listelerinin bulunmasına olanak tanıyor.

ORGANİK

Daha doğal ürünlere yönelik artan talebi karşılamak için Puratos, mümkün olan durumlarda, lezzet, doku ve genel işlevsellikten ödün vermeden organik alternatifler sunuyor.

GLUTENSİZ

Beslenme düzeninden gluteni çıkaran bireylerin sayısı her geçen gün artıyor. Bu yüzden Puratos, mümkün olan durumlarda, lezzet ve dokudan ödün vermeden beslenme açısından dengeli glutensiz alternatifler sunuyor.

BİTKİSEL bazlı

Talep üzerine, lezzet, doku ve işlevsellik açısından geleneksel muadillerine mümkün olduğunca en yakın olan bitki bazlı alternatifler sunarak daha güçlü bir dünya yaratma sürecine katkıda bulunuyoruz.

Mutlu SİNDİRİM

Tüketiciler, sindirim sağlığı ve genel sağlık arasındaki ilişkinin bilincindedir. Sağlıklı bir sindirim sistemi, hem fiziksel hem de zihinsel sağlığı olumlu yönde etkiler. Puratos'un Mutlu Sindirim yelpazesindeki ekmekçilik ürünlerinin tamamında, tüketicilerin sindirim sağlığını destekleyici belli lif türleri gibi sindirim sağlığını teşvik eden bileşikler bulunmaktadır.

Beslenme Taahhütlerimiz

Besin değeri geliştirilmiş ürünler

01

Besin değeri geliştirilmiş ürünler

Ne zaman bir ürün geliştirsek, tattan taviz vermeksizin besin değeri açısından en iyi hale getirmeye çalışıyoruz.

Araştırma

02

Araştırma

Akademik ve bilim dünyasına öncülük edip destek vererek araştırmalar yapıyoruz, böylece tüketicilerin sağlığının ve refahının iyileşmesine katkıda bulunuyoruz.

Bilgi paylaşımı

03

Bilgi paylaşımı

Bilgi birikimimizi ve uzmanlığımızı müşterilerimizle paylaşıyoruz; onlara beslenme bilgileri yanında tüketici görüşlerini de sunuyoruz.

Ürünlerimiz

Bitmiş ürünlerinizin besin değerini arttırmaya yardımcı olacak ürün yelpazemizi keşfedin.

Keşfet

Hizmetlerimiz

Bilgi birikimi ve tecrübelerimizi müşterilerimizle paylaşıyoruz.

Keşfet