Kakao İzinde, çiftçilerin yerel bilgi ve uzmanlığına dayanan ve daha üretken ve sürdürülebilir olmalarını sağlayan benzersiz, karşılıklı yarar sağlayan bir programdır. Çiftçilerin kakaolarının değerini artırmasına yardımcı olarak, gelecek nesiller için kaliteli çikolataların keyfine varacakarı bir gelecek inşa etmeye çalışıyoruz.

Şu anda Vietnam ve Fildişi Sahili'nde aktif olan bu programı gelecekte, Güney Doğu Asya, Batı Afrika ve Güney Amerika'daki diğer ülkelere kademeli olarak genişletmeyi planlıyoruz.

Kakao İzinde programıyla yaşam kalitesini geliştiriyoruz

Kakao İzinde, daha sürdürülebilir ve şeffaf bir kakao tedarik zinciri ihtiyacını karşılıyor. Çevresel, finansal ve insan merkezli inisiyatiflerin benzersiz bütünsel bir  kombinasyonu olan program, kakao üreticilerinin yaşamlarını ve uygulamalarını iyileştirmek için tasarlandı. Kakao İzinde programı sağladığı eğitimlerle çiftçilerin yeteneklerini geliştirir ve daha üretken ve sürdürülebilir hale gelmeleri sağlar. Gelecek nesillerin de kaliteli çikolatanın tadını çıkarabilmeleri için çalışmalar yürütüyoruz.

Çikolata üreticileri ve tüketicileri, Kakao İzinde programının kaliteli, izlenebilir ve sürdürülebilir kakao çekirdekleri anlamına geldiğinden emin olabilirler. Program bağımsız denetim firmalarının denetimleriyle sürekli gelişmeye devam ediyor.

Eğitim yoluyla kakao çiftçilerinin güçlendirilmesi

Eğitim, Kakao İzinde faaliyetlerinin merkezinde yer almaktadır. Çiftlikler ve hasat sonrası Kakao İzinde merkezlerinde yapılan teknik destek ve koçluk, kakao üreticilerinin hem verimlerini hem de çekirdeklerinin kalitesini artırmasına yardımcı olmaktadır. Kakao İzinde, çiftlik yönetimi becerilerini ve çevre koruma tekniklerini daha da ileriye götürmek için birlikte çalışarak, mümkün olan en yüksek geliri elde etmek ve daha geniş bir özerklikle tarlalarını yönetmek için kakao üreticilerini güçlendirir.

Kaliteli kakao üretimi

Diğer sürdürülebilirlik programlarına benzer şekilde, Kakao İzinde; çevresel, finansal ve insan merkezli yaklaşımları en iyi şekilde uygulayarak sürdürülebilir bir tedarik zincirine katkıda bulunmaktadır. Kakao İzinde ekipleri, fermentasyon ve kurutma sürecini dikkatle kontrol etmek için çiftçilerle birlikte çalışarak, üstün kakao çekirdeklerinin sağlanması için hayati bir katkıda bulunur. Bu destek, çiftçilerin plantasyonlarını önemsemeye, becerileri, üretkenliği ve kaliteyi iyileştirmeye daha fazla zaman ayırmalarını sağlıyor. Çiftçiler daha iyi verim sağlarken, çikolata üreticileri lezzetli çikolatalarını daha kaliteli çekirdeklerden temin edebiliyor. Program kazan-kazan bir sonuç sağlıyor.

Fermantasyon ustalarından mükemmel lezzette çikolatalar

Lezzet konusunda, Kakao İzinde programı diğer kakao üreticilerinden ayrılır. Program hasat sonrası süreçle de derinlemesine ilgilenir; iklim, toprak, genetik çeşitlilik... Şarap yapımında olduğu gibi, fermantasyon, her kakao çekirdeğinin lezzet potansiyelinin geliştirilmesinde önemli bir aşamadır. Bu prosese hakim olmak, Kakao İzinde çikolatalarının en kaliteli ve lezzetli çekirdeklerden elde edilmesini sağlar.

Kakao İzinde çikolatası satın aldığınızda ekstra bonus

Kakao İzinde çikolata ürünlerini satın aldığınızda, sürdürülebilir çikolatayı desteklerken, doğrudan kakao üreticilerinin yoksulluk seviyelerini azaltmaya yardımcı oluyorsunuz. Satın alınan her çikolata için, Kakao İzinde çiftçiye 0,10 Euro'luk bir “Çikolata Bonusu” ödüyor. Bu basit ve şeffaf ödeme planı, Çikolata Bonus'un% 100'ünün Yeni Nesil Kakao Vakfı aracılığıyla çiftçilere ulaşması bakımından benzersiz bir uygulamadır. Kakao İzinde tedarik zinciri boyunca, kakao çekirdekleri üreticisinden, dağıtıcısına, çikolata üreticisinden çiftçiye, dünyanın dört bir yanındaki çikolata severlere kadar, karşılıklı yarar sağlayan bir programdır.

Tedarik zincirinde şeffaflık, izlenebilirlik ve güven oluşturmak

Kakao İzinde programından çikolata satın alarak, kakao üreticilerinin ve ailelerinin hayatlarına yardımcı oluyorsunuz. Kakao İzinde; kakao'nun tedarik zinciri boyunca diğer kakao çekirdeklerinden kontrollü bir şekilde ayrılması - hasattan işleme aşamasına kadar - tüm Kakao İzinde kakaolarının fiziksel izlenebilirliğini garanti eder. Çikolata sevenler ve üreticiler, Kakao İzinde kakao çekirdeklerinin her teslimatının doğrulandığından ve kayda geçeceğinden emin olabilirler.