Puratos olarak sorumluluklarımızın bilincinde, 3 büyük taahhüt çerçevesinde operasyonlarımızı sürdürüyoruz; daha iyi bir gezegen, daha iyi bir sağlık ve daha iyi bir yaşam.

DAHA İYİ BİR GEZEGEN

Puratos olarak gezegenimize iyi bakmanın ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Ormanlarımızı ve biyolojik çeşitliliğimizi korumaya söz verdik ve elimizden geldiğince gezegene çevresel etkimizi düşürüyor, yeniden kullanıyor ve geri dönüştürüyoruz. Ayrıca, malzemelerimizi sorumlu bir şekilde tedarik etmeyi ve gezegenimiz üzerinde minimum etkiyi sağlamayı hedefliyoruz. Ancak günümüzde bu artık yeterli değil. Bu nedenle, bir dizi net sürdürülebilirlik hedefine kendimizi adadık: 2025 yılına kadar operasyonlarımızda karbon nötr olmak, 2030 yılına kadar su dengesini sağlamak ve 2030 yılına kadar dünya çapında çöp depolama alanlarına sıfır atık sağlamak.

Daha İyi Bir Sağlık

Gıdanın üretilme şekli hem insanların sağlığını hem de gezegenimizi etkiliyor. Bu nedenle, en başından beri "İyilik ve Sağlık" manifestomuz Puratos'un araştırma ve geliştirme faaliyetlerinin merkezinde yer almıştır. Tat, doku, kalite veya güvenlikten ödün vermeden, besin açısından mümkün olan en sağlıklı ürünleri sunmayı hedefliyoruz.

Bilimi yanımızda tutarak, daha iyi ve daha sağlıklı olmak için ürün yelpazemizi sürekli geliştiriyoruz. Ürünlerimizde meyve, lif ve tam tahıllar gibi güçlendirici bileşenlerin varlığını arttırıyoruz. Ayrıca tuz, yağ ve şeker gibi bileşenlerin varlığını da azaltmaya çalışıyoruz.

DAHA İYİ BİR YAŞAM

Gezegene dair gelecek hedeflerimiz ve umutlarımız ne kadar iddialı olursa olsun, Puratos her zaman topluma öncelik verecektir. Değerlerimizden asla ödün vermeyen üstün kaliteyi sağlamak için yenilikçiliği gelenekle dengeliyor ve başarımızı bizimle birlikte yürüyenlerle paylaşmak için daha da ileriye gidiyoruz.

Parçası olduğumuz topluluklarla uyum içinde çalışıyoruz: Dünyanın her yerindeki çiftçiler için güvenli ve istikrarlı gelir sağlamayı hedefliyoruz (Cacao Trace / Kakao İzinde Projesi) ve Fırıncılık Okullarımızda (Bakery School Projesi) hayat değiştiren eğitim fırsatları sağlamaya yatırım yapıyoruz. Çalışanlarımıza ve çeşitliliği hoş karşılayan ve kişisel gelişimi teşvik eden özenli bir çalışma ortamı yaratmaya kendimizi adıyoruz.

Dünya

Dünya

İklim değişikliğinin yarattığı küresel mücadelede sorumluluk sahibi bir rol oynamak istiyoruz.

Toplum

Toplum

İyi bir iş ortağı olmak, tüm dünyadaki kurumsal iş anlayışımız için hayati önem taşımaktadır.

Ürün Mirası

Ürün Mirası

Ekçekçilik ve çikolata yapma, insanlığın en eski ve en değerli becerileri arasındadır. Bu mirasın korunması konusundaki katkılarımızdan dolayı gurur duyuyoruz.

Tedarik

Tedarik

Sürdürülebilirliğin ayrılmaz bir parçası, ham malzemelerimizin, özellikle kakao ve palm yağının sorumluk sahibi bir şekilde tedarik edilmesidir.

Puratos Çalışanları

Puratos Çalışanları

Puratos olarak çalışanlarımızı işimizin merkezinde tutuyor, değer veriyoruz.