Yüksek kaliteli gıda ürünleri üretmek için, dünyanın her yerinden birçok farklı malzemeye kesintisiz erişime sahip olmalıyız. Aynı zamanda, temel hammaddelere olan talebin doğal ekosistemlere büyük baskı uygulayabileceğini ve yerel toplulukların sürdürülebilir kalkınmasını etkileyebileceğinin farkındayız. İşte bu yüzden sorumluluk sahibi bir hammadde tedariği konusunda kararlıyız.

Sorumlu tedarik

Puratos'da, sorumlu tedariğin etik ticaretin vazgeçilmezi olduğuna inanıyoruz ve tüketicilerin gıdanın nereden geldiği, nasıl üretildiği ve nasıl tedarik edildiği konusunda endişelerinin olmasına hak veriyoruz. Sonuç olarak, tedarik zincirimizde yer alan insanlarla işbirliğimizde açık bir diyalog kuruyoruz.

Hedeflerimiz

Her zaman sorumlu davranmaya çalışan bir şirket olarak tedarik konusunda iki ana hedefimiz var:

  •  Çevre dostu, topluma fayda sağlayan ambalajlama, ekipman ve hizmetleri desteklemek 
  •  Sürdürülebilirlik vizyonumuzu paylaşan ve bunu devam ettirmeye yönelik çalışan tedarikçileri desteklemek

Cacao-Trace

Cacao-Trace sürdürülebilir uzun vadeli kakao üretimini sağlamak için doğrudan çiftçilerle çalışmaya adanmış Puratos'un sürdürülebilir kakao programıdır. Programın kendi sertifikasyon süreci vardır ve bağımsız bir üçüncü kurum tarafından her yıl denetlenir. Şu anda Vietnam ve Fildişi Sahili'nde ve kısa süre içinde Batı Afrika ve Güneydoğu Asya'da daha fazla ülkede faaliyet gösterecektir.

SEDEX

Puratos, global tedarik zincirlerini daha sorumlu ve etik hale getirmeye adamış bir sivil toplum örgütü olan Tedarikçi Etik Veri Paylaşımı olan SEDEX'in bir parçasıdır.

RSPO

Puratos, sürdürülebilir palm yağı sertifikasyonu için tek küresel sistem olan Sürdürülebilir Palm Yağı İçin Yuvarlak Masaya (RSPO) üyedir. Bugün, Avrupa, ABD ve Avustralya'da yirmi RSPO sertifikalı yerimiz var ve diğerlerini yakın gelecekte dahil etmeyi planlıyoruz.