Katmanlı Ürünler

Katmanlı ürünler, Fransız Claudius Gele isimli bir çırak tarafından yaklaşık 1645'te icat edilmiştir. Çıraklığının sonunda, Claudius, hasta babası için su, un ve tereyağı içeren bir diyet reçetesiyle lezzetli bir somun ekmek pişirmek istedi. Claudius bir hamur hazırlayıp üzerine tereyağını koydu, masanın üzerine hamuru katlayarak on kez tekrarladığı işlemin sonunda hamuru bir somun haline getirdi. Prosedürü izleyen pastacı, Claudius'a tereyağının pişirme esnasında akacağını düşündü. Ancak somun fırına konuldu ve fırında pişme esnasında hem çırak hem de şef sıradışı şekil ve hacim karşısında çok şaşırdılar. Çıraklık eğitimini bitiren Claudius, Rosabau Pastanesinde iş bulduğu Paris'e gitti. Burada dükkana muazzam bir servet ve isim kazandıran buluşunu tamamladı. Claudius daha sonra Floranasa’da Mosca Kardeşler pastanesinde çalışmaya başladı. Claudius sırrını yaptığı ürünleri kilitli bir dolapta muhafaza ederek sakladı ve Moska kardeşler katmanlı ürünleri icat etmenin onurunu taşıdılar.

Kullanabileceğiniz Puratos ürünleri

Vivafil Vişne

Yüksek meyve oranı içeren vişneli pastacılık dolgusu

Sunset Glaze

UHT teknolojisi kullanılarak üretilen Sunset Glaze, steril bir yumurta ikamesidir. Olağanüstü bir parlaklık ve renk sağlamanın yanında üretim esnasında yumurta ile yaşanan tüm sorunların önüne geçmenizi sağlar. Endüstriyel sprey makineleri dahil tüm ekipmanlara uygundur.

Vivafil Elma

Yüksek meyve oranı içeren elmalı pastacılık dolgusu

Vivafil Kayısı

Yüksek meyve oranı içeren kayısılı pastacılık dolgusu

Vivafil İncir

Yüksek meyve oranı içeren incirli pastacılık dolgusu

Belcolade Noir Selection Grains

Belcolade, geleneksel yöntemler ile sadece Belçika'da üretilen gerçek Belçika çikolatasıdır. Özenle seçilen kakao çekirdeklerinden, yılların getirdiği tecrübe ile üretilen çikolata, tüketicilerin beklentilerinin ötesinde bir lezzet sunmaktadır.

Vivafil Frambuaz

Yüksek meyve oranı içeren frambuazlı pastacılık dolgusu

Softgrain Multigrain

Tam taneli ekmek yapmak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Softgrain Multigrain sıvı ekşi hamur içinde pişirilmiş tahıl taneleri sayesinde normal hamurunuzla özel ekmekler yaratma fırsatı sunar.