Lezzetin Tarihçesi

İstanbul'un fethinden sonra badem Avrupa’ya ihraç edildi ve İtalyan mutfaklarında yaygın bir şekilde kullanılmaya başlandı. Bu nedenle de makaron isminin İtalyanca bir kelime olan macarone veya maccherone’dan türetilmiş olması muhtemeldir. Rönesans döneminde, 1533’te Fransa’nın 2. Henry’si ile evlenen İtalyan soylusu bir kadın olan Catherine de Medici’nin kendi İtalyan pasta şeflerini yanında getirdiği ve makaronu Fransa’ya tanıttığı söylenmektedir.

İlk başlarda makaron, hiçbir özel tat ya da dolgu içermeyen mütevazi basit badem kurabiyesiydi. 1792'den itibaren, Fransız Devrimi sırasında iki Fransız ev hanımı, geçinmek için kurabiyeleri pişirip satmaya başladıktan sonra, daha çok bilinmeye başladılar. Louis Ernest, Ladurée’nin ikinci kuzeni olan Pierre Desfontaines, 20. yüzyılın başlarında makaronu şimdiki versiyonu ile yapmaya başlamıştır.

Bademin en lezzetli halini Tegral Macaron ile yakalayın. Ürünü keşfetmek için tıklayın.

Bu muhteşem lezzetin nasıl yapıldığını görmek ister misiniz? Sizler için makaron tarifi videosu hazırladık. Makaron tarifi videomuzu izleyerek bu muhteşem tarifi rahatlıkla ürün portföyünüze ekleyebilirsiniz.

İletişim

Ürünlerimiz ve iş süreçlerinize uygun çözümlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

İletişim

Hizmetlerimiz

Puratos, dünya çapında pastacılık, ekmekçilik ve çikolata sektörlerine kaliteli ürünler ve çözümler sunar.

Daha fazla bilgi