DAHA İYİ BİR GEZEGEN İÇİN TAAHHÜTLERİMİZ

Puratos olarak gezegenimize iyi bakmanın ne kadar önemli olduğunun bilincindeyiz. Elimizden geldiğince zararı azaltıyor, yeniden kullanıyor ve geri dönüştürüyoruz çünkü ormanlarımızı ve biyolojik çeşitliliğimizi korumaya söz verdik. Ayrıca, kullandığımız içerikleri sorumlu bir şekilde tedarik etmeyi ve dünya üzerinde minimum etki yaratmayı amaçlıyoruz. Ancak, tüm bunlar artık yeterli gelmiyor. Dolayısıyla, operasyonlarımızda 2025 yılına kadar karbon nötr olmak, 2030 yılına kadar su dengesini sağlamak ve yine 2030 yılına kadar sıfır atık sağlamak gibi bazı açık ve net sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşmayı taahhüt ettik. 

Herhangi bir plana dayanmayan bir hedefin bir hayalden ibaret olduğunu biliyoruz. Bu yüzden, öngörülen dönüm noktalarımıza ulaşmamıza yardımcı olacak bazı yollar bulduk. Daha fazla bilgi almak için yıllık sürdürülebilirlik raporumuzu inceleyebilirsiniz.

Sorumlu Tedarik

Sorumlu Tedarik

Fırıncılık, pastane ve çikolata endüstrisi için yüksek kaliteli malzemeler üreten Puratos, dünyanın dört bir yanından birçok farklı hammadde tedarik etmektedir. Sorumlu kaynak kullanımına %100 bağlıyız ve tedarik zincirimizde yer alan kişilerle iş birliği yaptığımızdan ve açık bir diyalog sürdürdüğümüzden emin oluyoruz.

Çevre

Çevre

Toplum üzerinde olumlu bir etki bırakmaya kararlıyız. Bu amaç doğrultusunda CO2 nötrlüğü sağlama, suyu sorumlu kullanma ve atıkları azaltmaya yönelik planları hayata geçiriyoruz. 

Yaşam Döngüsü Analizi

Yaşam Döngüsü Analizi

Sorumluluk sahibi bir gıda şirketi olarak, gezegenimize iyi bakmanın ne kadar önemli olduğunun farkındayız. Bu amaca yönelik olarak, ürünlerimizin çevresel etkilerini analiz etmeyi ve müşterilerimizin sürdürülebilirlik çalışmalarını hızlandırmalarına yardımcı olmayı amaçlayan bir Yaşam Döngüsü Analizi (Life-Cycle Assessment veya kısaca LCA) girişimini başlattık. 

Size ve Gelecek Nesillere Verdiğimiz Taahhütler

Toplum üzerinde olumlu bir etki bırakmaya kararlıyız ve bu ciddi sorumluluğu asla hafife almıyoruz. Size ve gelecek nesillere verdiğimiz taahhütlerle, sürdürülebilir, saygılı ve dengeli, bütünsel bir çalışma modeli çerçevesinde hareket ediyoruz.

Daha fazla bilgi

Daha İyi Bir Yaşam

Puratos her zaman çalışanlarını ön planda tutar. Değerlerimizden asla ödün vermeden üstün kaliteye ulaşmak için yeniliği gelenekle harmanlıyor, başarımızı bu yolda bizimle yürüyenlerle paylaşmak için sınırlarımızı aşıyoruz.

Daha fazla bilgi