GELECEK NESLE VE TOPLULUKLARA KATKI SAĞLIYORUZ

Puratos olarak, faaliyet gösterdiğimiz ülkelere katkıda bulunmamız gerektiğine inanıyoruz. Bu bağlamda bilgi ve becerilerimizi paylaşıyor, biyoçeşitliliği koruyan sürdürülebilir programlara yatırım yapıyor, yerel halkın yaşam koşullarını iyileştiren programlar yürütüyoruz.

Bu şekilde, gelecek nesillere yardım ederek, topluma katkıda bulunmaya çalışıyoruz.

CACAO TRACE (KAKAO İZİNDE) İLE YENİ NESİL KAKAO VAKFI

Yeni Nesil Kakao Vakfı, sürdürülebilir kakao tedariğine olan bağlılığımızın önemli bir bileşenidir. Cacao-Trace™ (Kakao İzinde) programımıza katılan kakao çiftçi topluluklarının sosyal, ekonomik ve çevresel gelişimini desteklemeye adanmış, kar amacı gütmeyen bir kuruluş olarak hizmet vermektedir.

Misyonumuz, çikolata tedarik zincirinde yaratılan değerden adil bir pay almalarını sağlayarak kakao çiftçilerinin yaşam standartlarını yükseltmektir. Bu, Cacao Trace programı kapsamındaki çikolata müşterilerinin ödediği bir prim olan "Çikolata Bonusu"nun dağıtımı yoluyla sağlanmaktadır.

Vakıf, çikolatadan sağlanan gelirin bir kısmının toplanması ve dağıtılması konusunda şeffaf ve hesap verebilir bir platform görevi görüyor. Toplanan fonların %100'ünün doğrudan çiftçilere ulaşmasını garanti ediyoruz.

Bu girişimi desteklemek için tüm operasyonel maliyetler Belcolade tarafından karşılanıyor, bu da kakao çiftçilerini güçlendirme ve gelecek nesil için sürdürülebilir bir gelecek yaratma konusundaki sarsılmaz kararlılığımızı gösteriyor.

EKMEKÇİLİK VE PASTACILIK OKULLARI (BAKERY SCHOOL)

Dünya genelinde kurulan Fırıncılık Okulu Vakfı asil bir amaç ile kuruldu: ülkelerdeki yoksul gençlere kaliteli eğitim sağlamak. Sokaktaki çocukların durumunu ve yetenekli fırıncılara, pastacılara ve çikolatacılara olan ihtiyacı fark eden Puratos harekete geçti.

 

Temellerin Ötesinde Eğitim

Kapsamlı ders programımız ile temel eğitimin ötesine geçerek öğrencilere makul bir yaşam ücreti kazanmalarını sağlayacak pratik eğitim sağlıyoruz. Global deneyimlerden gerçekleri öğrencilere sunmanın önemine inanıyoruz, bu nedenle programımız, öğrencilerin yalnızca eğitim almakla kalmayıp aynı zamanda çalışmalarının karşılığını da aldığı farklı şirketlerde staj yapmayı içermektedir.

 

Mezunlara Fırsat Yaratmak

 

Taahhüdümüz eğitimin ötesine uzanıyor. Bağlı şirketlerimizde liyakate ve başarıya dayalı istihdam fırsatları sunarak mezunlarımızın başarılı olmasına yardımcı olmaya kendimizi adadık. Alternatif olarak, tutkularının peşinden gitme ve başarılı bir kariyer kurma şansına sahip olmalarını sağlayarak, müşterilerimizle anlamlı bir iş bulmalarına yardımcı oluyoruz.