Puratos, kendini çevreye olduğu kadar çalışanlarına da adamıştır. Bu nedenle, bilgi ve becerilerimizi bizimle aynı olanaklara sahip olmayanlarla paylaşmaktan, biyolojik çeşitliliği koruyan ve yerel halkın yaşam koşullarını iyileştiren sürdürülebilirlik programlarına yatırım yapmaya kadar, birlikte çalıştığımız topluluklardaki kişilere yardım etmek için elimizden gelen her şeyi yapacağımıza söz veriyoruz. Puratos, bu doğrultuda 2016 yılında iki vakıf kurdu

EKMEKÇİLİK OKULU VAKFI

Ekmekçilik Okulu Vakfı, gelişmekte olan ülkelerde kısıtlı imkanlara sahip gençlere kaliteli eğitim sağlamak için kurulmuştur. 

Puratos Hindistan'da faaliyet göstermeye başladığında, sokakta dolaşan çok sayıda çocuk olduğunu fark ettik. Bu gençlerin, geleceğe dair pek umudu yoktu. Anne-babaları asgari ücretle çalıştığından çocuklarının eğitimine yatırım yapamıyordu. Bizim için kalifiye teknik danışman bulmak da gitgide daha zorlayıcı bir hal almaya başlamıştı; bu sıkıntımızı müşterilerimizle de paylaştık. Yetenekli Ekmekçi, Pastacı ve Çikolatacı bulmakta da zorlandık. 

Ekmekçilik Okulu fikri işte bu şekilde doğdu. Yalnızca birkaç yıl sonra, 2014'te, Ekmekçilik Okulu Vakfı'yla iş birliği yaparak Mumbai'de ilk okulumuzu açtık. Bunu Brezilya, Meksika, Güney Afrika, Romanya ve Filipinler de dahil olmak üzere birçok başka ülke izlemiştir.

Derslerimiz, öğrencileri temel eğitimin ötesine taşımak ve onlara geçimlerini sağlayacak bir ücret kazanmak için ihtiyaç duydukları pratik eğitimi vermek üzere tasarlanmıştır. Program kapsamında, farklı şirketlerde öğrencilere ödeme yapılan staj imkanları da bulunmaktadır. 

Ayrıca, bağlı şirketlerimizde liyakat ve başarıya dayalı olarak mezunları istihdam etme veya müşterilerimiz bünyesinde iş bulmalarına yardımcı olma taahhüdü veriyoruz. 2030 yılına kadar gelişmekte olan ülkelerden 1000 gencin okullarımızdan birinde tutkularını gerçekleştirmelerine yardımcı olmak istiyoruz.

YENİ NESİL KAKAO VAKFI

Yeni Nesil Kakao Vakfı, Cacao-Trace™ (Kakao İzinde) programına dahil olan kakao çiftçi topluluklarının sosyal, ekonomik ve çevresel gelişimine katkıda bulunmak üzere tasarlanmıştır. Bu, çikolata tedarik zincirinde üretilen değerden adil bir pay almalarını sağlayarak kakao çiftçilerinin yaşam standartlarını iyileştirmeyi amaçlayan ve kâr amacı gütmeyen bir kuruluştur. Vakıf, Cacao Trace (Kakao İzinde) müşterilerinin ödediği bir prim olan “Çikolata Bonusu” dağıtarak bu amaç doğrultusunda ilerlemektedir.

Vakıf, çikolata bonusunu toplamak ve dağıtmak için kullanılan bir araç görevi görür. Toplanan miktarın tamamı çiftçilere ulaştırılır. Tüm işletme maliyetleri Belcolade tarafından karşılanmaktadır. 

İlgili sayfalar:

Daha İyi Bir Yaşam

Puratos her zaman çalışanlarını ön planda tutar. Değerlerimizden asla ödün vermeden üstün kaliteye ulaşmak için yeniliği gelenekle harmanlıyor, başarımızı bu yolda bizimle yürüyenlerle paylaşmak için sınırlarımızı aşıyoruz.

Daha fazla bilgi

Miras

Ekmek ve çikolata yapımı, insanlığın en eski ve en değerli becerileri arasındadır. Bu mirası koruyabilmekten dolayı gurur duyuyoruz.

Daha fazla bilgi