Mangolu Klasik Katlı Pasta

İÇİNDEKİLER

HAZIRLANIŞI

Kek için

Tüm malzemeler mikserde orta hızda 3 dk. karıştırılır. 40x60 tepsiye silpat yerleştirildikten sonra hazırlanan karışımın tamamı tepsiye dökülür ve spatulayla eşit şekilde yayılır. Önceden ısıtılan konveksiyonel fırında 150˚C’de 15-20 dk. arası pişirilir. 

İç Kreması için

Cremyvit ve (3-7˚C’deki) su miksere dökülür. Mikserde çırpma teliyle 1 dk. yavaş, 5 dk. hızlı devirde çırpıldıktan sonra 3-7˚C’lik dolapta dinlendirilir. Daha sonra, karışıma sıvı olarak Ambiante eklenir ve tekrar 3 dk hızlı devirde çırpılır. Son olarak, Vivafil Mango da karışıma ilave edilir, 1 dk. daha hızlı devirde çırpılır.

Pasta Hazırlanışı

Kek istenilen ölçülerde 3 katman halinde kesilir. Hazırlanan iç krema, ilk katmana 2 cm kalınlığında eşit şekilde sürülür. Son olarak Vivafil Mango, dolgu torbası yardımı ile kremanın üzerine sıkılır. Bu uygulama her kat için tekrarlanır.

Dekorasyon

Ambiante (300g), 3- 7˚C arası dolapta dinlendirildikten sonra mikserde çırpma teliyle 1 dk. yavaş, 3 dk. hızlı şekilde çırpılır. Ambiante yoğunlaşmaya başladığında mikser hızı orta devire alınır. Pürüzsüz bir yapı elde edilip istenilen yoğunluğa gelince, hazırlanan pastanın dışı istenilen şekilde kaplanır.

4 mevsim bahar tazeliği...

Zorluk derecesi: